Publicitat
Publicitat

FUTBOL

Definides les dues primeres eliminatòries de la Copa del Rei

El 29 d'agost, L'Hospitalet rebrà la visita de l'Oriola, el Prat jugarà a casa contra el Nàstic i el Llagostera s'enfrontarà al seu estadi al Badalona

La Federació Espanyola de Futbol ha sortejat aquest divendres al migdia les dues primeres eliminatòries de la Copa del Rei. La primera eliminatòria es disputarà a partit únic el 29 d'agost i la segona, el 12 de setembre.

Pel que fa a la primera eliminatòria, han quedat exempts set clubs (Balompédica Linense, Reial Jaén, Melilla, Huracán València, Lucena, Tenerife i Lleida Esportiu), mentre que per a la segona eliminatòria, el club exempt serà el guanyador del partit Villarrobledo-Cacereño.

Aparellaments primera eliminatòria (29 d'agost)

1. Caudal Deportivo – Marino
2. Ourense – Reial Àvila
3. Reial Oviedo – Fuenlabrada
4. SD Logronyès – UD Logronyès
5. Noja – Amorebieta
6. Laudio – Eibar
7. Ejea – Peña Sport
8. L'Hospitalet – Oriola
9. Alcoià Atlètic Balears
10. Constància Ieclà
11. Prat Nàstic
12. Llagostera Badalona
13. Càdis – San Roque de Lepe
14. C. Polideportivo Arroyo – La Roda
15. Albacete – Loja
16. Villarrobledo – Cacereño
17. Atlètic Sanluqueño – Cartagena
18. Catarroja – Alabès

Aparellaments segona eliminatòria (12 de setembre)

Lucena – Guanyador partit 4
Guanyador partit 10 – Guanyador partit 2
Guanyador partit 8 – Guanyador partit 5
Guanyador partit 18 - Guanyador partit 17
Lleida Esportiu - Guanyador partit 6
Guanyador partit 12 - Guanyador partit 7
Guanyador partit 3 - Guanyador partit 11
Huracán València
- Guanyador partit 15
Guanyador partit 9 – Tenerife
Reial Jaén - Guanyador partit 1
Guanyador partit 13 - Guanyador partit 14
Balompédica Linense – Melilla
Almeria – Múrcia
Sporting de Gijón – Girona
Osca – Guadalajara
Lugo – Racing
Sabadell Hèrcules
Vila-real – Ponferradina
Mirandès – Recreativo de Huelva
Còrdova – Elx
Xerez – Las Palmas
Alcorcón – Numància

Etiquetes

Més continguts de

PUBLICITAT
PUBLICITAT
PUBLICITAT