De turistes, energies i... Mou: l'actualitat en 10 tuits

La polèmica entre els ministres Montoro i Soria i el retorn de Mou inspiren les piulades més enginyoses dels internautes. Aquesta és la mateixa selecció de tuits que es publica en l'edició en paper

1. Arnau Sanz ( @Arnau_Sanz), Community Manager "Avui hem esgotat el pressupost ecològic per al 2012, a partir d’ara viurem a crèdit de futures generacions i sobreexplotant el planeta!"

2. Lluís Foix ( @llfoix), periodista "El que és segur de la bronca pública entre els ministres Montoro i Soria és que pagarem més cara l’electricitat"

3. Bernat Dedéu ( @BernatDedeu), músic "Diuen que a @Lloret_de_Mar alguns hotels estan sobreocupats. Ara entenc que la gent salti de balcó en balcó..."

4. Josep Pedrals ( @joseppedrals), poeta "@BernatDedeu els hotelers no volen la taxa turística perquè se sabria l’ocupació real dels hotels!"

5. Marina Geli Fàbrega ( @marinageli), diputada al Parlament (PSC) "El Tribunal Suprem rebutja els concerts a les escoles que separen alumnes per raó de sexe. Raons pedagògiques, polítiques i ara judicials"

6. Xavier Bonastre ( @XaviBonastre), periodista "Només Mourinho pot negar l’hegemonia blaugrana en el futbol dels últims anys. Qui si no?"

7. Xavi Rocamora ( @xavirocamora), periodista "Embogint per trobar un diccionari portuguès amb la definició d’hegemonia que ha donat Mou: 'En portuguès significa guanyar dues Champions seguides'"

8. Txe Arana ( @txearana), actriu " Prohibició sense infracció? Doncs sí que anem bé! ¿I delegar al criteri personal d’un agent de seguretat la censura d’estelades als esdeveniments?"

9. Miquel Strubell Jr. ( @miquelstrubell), realitzador "Té collons que l’únic aparell avariat del 'Curiosity' sigui precisament el que es va crear a Catalunya. Hem fet una mica de pena, no?"

10. Jaume Clotet ( @jaumeclotet), periodista "Sentit avui: 'Els nous indepes duran els afers exteriors; els indepes de sempre durem l’exèrcit, no fos cas que algú faci marxa enrere'"


Més continguts de

PUBLICITAT

El + vist

El + comentat

PUBLICITAT
PUBLICITAT