Consulta aquí la llista completa dels guanyadors a les eleccions a la Cambra de Barcelona

La candidatura de l'Assemblea Nacional Catalana assoleix la majoria absoluta a l'ens empresarial

Les eleccions a la Cambra de Comerç de Barcelona han acabat amb uns resultats sorprenents. La candidatura liderada per l'Assemblea Nacional Catalana (ANC) i el Cercle Català de Negocis (CCN) ha aconseguit la majoria absoluta, mentre que favorits com els empresaris Enric Crous i Carles Tusquets s'han quedat amb tan sols 4 i 3 cadires, respectivament, de les 40 que estaven en joc.

El ple de la Cambra es completarà amb 20 cadires addicionals, 14 de les quals s'adjudicaran automàticament a les empreses que aporten més diners a la institució –entre les quals hi ha CaixaBank, el Sabadell, Banco Mediolanum o el RACC– i les 6 restants se les disputaran les patronals catalanes Foment i Pimec.

Aquesta és la llista completa dels guanyadors de les 40 cadires que s'han sotmès a votació:

Grup 1

  • Catgas Energia (ANC)

Grup 2

Categoria 1
  • Recam Laser (ANC)
Categoria 2
  • Josep Muntal (ANC)

Grup 3

  • Integración de Sistemas Wen (ANC)

Grup 4

Categoria 1
  • Lluch Essence (Enric Crous)
Categoria 2
  • Plásticos Pineda (ANC)

Grup 5

  • Truckcat (ANC)

Grup 6

  • Jaume Giró i Giró (ANC)

Grup 7

Categoria 1
  • Ràpid i Segur (ANC)
Categoria 2
  • Instaquatre (ANC)

Grup 8

Categoria 1
  • Parkdale Invest (ANC)
Categoria 2
  • Iniciatives Canadell (ANC)
Categoria 3
  • Jula Lloguers (ANC)
Categoria 4
  • Implica2 Consulting y Servicios (ANC)
Categoria 5
  • Bonpreu (ANC / Enric Crous)
Categoria 6
  • Saileforners (ANC)
Categoria 7 (s'escullen dues cadires)
  • Núria Bosch Sagrera (50a50)
  • Llonch Clima (ANC)

Grup 9

Categoria 1 (s'escullen dues cadires)
  • Hipercafe (ANC)
  • Restaurante Palou (Enric Crous)
Categoria 2
  • Consultoria d'Espais Nuri i Sergi (ANC)

Grup 10

Categoria 1
  • Autocares Julià (Carles Tusquets)
Categoria 2
  • Francesc Cara Solà (ANC)
Categoria 3
  • Avant Telecom & Urbotic (ANC)

Grup 11

Categoria 1
  • Trea Capital Partners (Carles Tusquets)
Categoria 2
  • Ferrer y Ojeda Asociados Correduría de Seguros (Enric Crous)

Grup 12

Categoria 1
  • IM Projects (ANC)
Categoria 2
  • Bacus Eventos Sociales (ANC)
Categoria 3
  • Pere Quart, SL (ANC)
Categoria 4 (s'escullen tres cadires)
  • Inmobiliaria Colonial Socimi (Carles Tusquets)
  • Nubur XXI (ANC)
  • Vistadome (ANC)
Categoria 5
  • Isardsat (ANC)
Categoria 6
  • The Black Swan Family Office (ANC)

Grup 13

Categoria 1
  • Elisabet Camprubí Homs (ANC)
Categoria 2
  • Hospital Sant Joan de Déu (Enric Crous)
Categoria 3
  • Arriska, SL (ANC)
Categoria 4
  • Balneario Termas Victoria (ANC)
Categoria 5
  • Industrial Nàutica Catalana (ANC)
Categoria 6
  • Grup d'Animadors Professionals (ANC)

Més continguts de