Cultura  /  Música 19/09/2022

Concerts de la Mercè 2022: programa per dies i hores

Troba totes les actuacions del BAM, la Mercè Música, Cultura Viva, les emissores de ràdio i tots els concerts que es faran duran les festes de la Mercè 2022

4 min
Concert prepandèmic de La Casa Azul a l'escenari Mediterràniament de la platja del Bogatell

BarcelonaMés de 125 concerts en quatre dies. Aquesta és l'oferta musical de la Mercè 2022, la festa major de Barcelona. Més descentralitzada que mai, la programació de la Mercè Música, el BAM, Cultura Viva i les emissores de ràdio s'escampa per quinze escenaris. N'hi ha de nous, com el carrer Martí i Franquès, a les Corts, i d'històrics com el Moll de la Fusta i l'avinguda de la Catedral. Musicalment, l'espectre és prou ampli: dels homenatges a Pau Riba i Tete Montoliu a les noves fornades de les anomenades músiques urbanes; d'escenaris més recollits com els Jardins del Doctor Pla i Armengol, al Guinardó, a la platja del Bogatell, que torna a la Mercè per acollir els concerts multitudinaris organitzats per Estrella Damm. Tots els concerts són amb entrada gratuïta, i aquest any sí que hi haurà una actuació de heavy metal, concretament de death metal suec amb Frantic Amber.

* Els concerts previstos a la Nau Bostik, divendres 23, es traslladen a la Fabra i Coats, on es podran fer aixoplugats.

Divendres 23

Avinguda de la Catedral

Tribu(t) a Pau Riba (22 h)

Mannarino (24 h)

Avinguda Maria Cristina

David Ros (21.30 h)

La Oreja de Van Gogh (23.30 h)

Mosaic (1.30 h)

Consell Municipal del Districte de Nou Barris

Banda Municipal de Barcelona (20.45 h)

Jardins del Doctor Pla i Armengol

Uma & Lucy Lu (20 h)

Ana Rossi (21.45 h)

Faneka (23.30 h)

Moll de la Fusta (escenari Besòs)

Miss Raisa (20.45 h)

Álvaro Sola (23 h)

Lao Ra (1 h)

Moll de la Fusta (escenari Llobregat)

Durag presenta: BobbyBlock, Munic HB, LaBlackie, Holics i La Peque Fortuna (21.30 h)

La Élite + Sin Bragas (24 h)

Luna Ki (2 h)

Nau Bostik

La Maga (21 h)

Eli Almic (22 h)

Koers (23 h)

Platja del Bogatell

31 Fam (21.30 h)

Alizzz (23.30 h)

Santa Salut (1.30 h)

Rambla del Raval

Diversorium (21 h)

Yeli Yeli (23 h)

Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou (0.30 h)

Ronda de Sant Antoni

Big Menú (22 h)

Teatre Grec

Rita Payés & Lucía Fumero (20.30 h)

Les músiques de Frida Kahlo (22.15 h)

Alain Pérez & La Orquesta (24 h)

Dissabte 24

Avinguda de la Catedral

Peret Reyes (22 h)

La Banda de Juan Perro (24 h)

Avinguda Maria Cristina

DJ Europa FM (19.30 h)

Samantha (20 h)

Nerea Rodríguez (21 h)

Les Montses (22.15 h)

Itaca Band (23.45 h)

La Pegatina (1.15 h)

Consell Municipal del Districte de Nou Barris

Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu: Les obertures de Mozart (20.45 h)

Fabra i Coats

Miquel i Novel Quintet (17 h)

Flamenco Metropolitan (18 h)

Remei de Ca la Fresca (18.15 h)

Noko Woi (19.15 h)

Joana Dark (20 h)

The Near Death Ensemble (20.30 h)

Senyor Oca (21.30 h)

Zbabek (21.45 h)

Nara is neus (22.15 h)

Robot Emilio (22.45 h)

Amas (23 h)

Trezor (23.45 h)

Jardins del Doctor Pla i Armengol

Esmuc: Laura Marchal + Leo Golo (12 h)

Nico Roig (20 h)

Momi Maiga & Vernau Mier (21.45 h)

Anna Tréa (23.30 h)

Moll de la Fusta (escenari Besòs)

Duo Ruut (21 h)

Marina Satti (23 h)

Soledad Vélez (1 h)

Moll de la Fusta (escenari Llobregat)

Birch (19.30 h)

Cruhda (22 h)

Molly Nilsson (24 h)

Frantic Amber (2 h)

Platja del Bogatell

Marcel i Júlia (21.30 h)

Els Catarres (23.30 h)

Delafé y las Flores Azules (1.30 h)

Rambla del Raval

Sunkusi Entertainment presenta: Highkili + Soribah + Bubu Sound + Kendry Stylez + DJ Owey + Jr Paul (21 h)

Paranoid 1966 (23 h)

Cariño (0.30 h)

Ronda de Sant Antoni

Guillem Roma + Alessio Arena (13 h)

Bab L’Bluz (22 h)

Teatre Grec

Rachele Andrioli (20.30 h)

Vinicio Capossela (22.15 h)

Egon Soda (24 h)

Diumenge 25

Antiga Fàbrica Estrella Damm

Marta Mer (12 h)

Júlia Colom (13 h)

Meritxell de Soto (14 h)

Krissia i Lil Ella (17.15 h)

Fotos de la Novia (18.45 h)

Cooba & La Queency (19.15 h)

Al-V (20.15 h)

Avinguda de la Catedral

Pepe Habichuela (22 h)

LaboratoriA Flamenco (24 h)

Avinguda Maria Cristina

Clima (20 h)

Porto Bello (20.30 h)

Ginestà (21 h)

Stay Homas (22.30 h)

Buhos (24 h)

Habla de mí en Presente (1.45 h)

Carrer de Martí i Franquès

Miki Núñez (21.35 h)

Lola Índigo (22.55 h)

The Tyets (0.25 h)

Doctor Prats (1.45 h)

Consell Municipal del Districte de Nou Barris

Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya (OBC) (20.45 h)

Fabra i Coats

Eva Fernández (12 h)

Las Opinólogas (13.30 h)

DJ Trapella (14.30 h)

Jardins del Doctor Pla i Armengol

Paolo Angeli (20 h)

Alberto Alcalá Trio (21.45 h)

Xarim Aresté (23.30 h)

Moll de la Fusta (escenari Besòs)

Don’t Hit a la Negrx + Megane Mercury + Polemik (20 h)

Toro presenta: Saint Caboclo + Softchaos + Engalanan + Wicboyx (22.30 h)

Jokkoo (1 h)

Moll de la Fusta (escenari Llobregat)

Concurs Sona9: Crisbru + Microhomes + Dan Peralbo i El Comboi (18 h)

Bones of Minerva (21.30 h)

La URSS (24 h)

¥€$Si Perse+ Cor de Cambra ARSinNOVA + soprano Nebula Millarca (2 h)

Rambla del Raval

Nídia (21.30 h)

Tristany (23 h)

Pedro Mafama (0.30 h)

Ronda de Sant Antoni

Rivolta (13 h)

Koko-Jean & The Tonics (22 h)

Teatre Grec

25 anys sense Tete Montoliu (20.30 h)

Guinga (amb Carme Canela i Miguel 'Pintxo’ Villar) (22.15 h)

Ray Lema (24 h)

Dilluns 26

Antiga Fàbrica Estrella Damm

Catàrsia presenta: DJ Yamamemaru (12 h)

Catàrsia presenta: Vignesh Melwani + Isa Belle (13 h)

Catàrsia presenta: DJ Hanakito (14 h)

Anna Ferrer (17.15 h)

Magia Bruta (18.15 h)

Los Voluble (19.15 h)

Mans O (20.15 h)

Consell Municipal del Districte de Nou Barris

Orquestra Simfònica Vozes i Marta Valero: Homenatge a Mina (19.30 h)

Jardins del Doctor Pla i Armengol

Taller de Músics Flamenco Jazz LAB, amb direcció musical de Chano Domínguez (12.30 h)

Moll de la Fusta

L’hora del jazz: Dàmaris Gelabert (13 h)

Sofia Ribeiro (14.45 h)

Andrea Motis (16.30 h)

Maruja Limón (18.30 h)

A Contra Blues (20.30 h)

Plaça de Sant Jaume

Big Band Jam Session Escola de Música (12 h)

stats