Publicitat
Publicitat

EUROPA LEAGUE

El Motherwell escocès, rival del Llevant a la fase prèvia de l'Europa League

El somni europeu del Llevant portarà l'equip 'granota' a Fir Park, l'estadi del segon classificat de la lliga escocesa

El Motherwell serà el rival del Llevant a la prèvia de l'Europa League. L'equip escocès va acabar segon la lliga escocesa per darrera del Celtic i ha perdut la prèvia de la Champions davant del Panathinaikòs per un global de 5 a 0. Ara, serà el rival del Llevant, que jugarà l'anada el dijous dia 23 d'agost Fir Park i la tornada una setmana més tard a València. L'Athletic Club de Bilbao jugarà contra l'HJK Helsinki, campió de Finlàndia que acaba de perdre la prèvia de la Champions amb el Celtic de Glasgow.

Els guanyadors d'aquesta eliminatòria jugaran la fase de grups de l'Europa League.

La resta de duels de la prèvia de l'Europa League:

Athletic Club - HJK Helsinki (Finlàndia)

Tromso (Noruega) - Partizan (Sèrbia)

Molde (Noruega) - Heerenveen (Holanda)

Slask Wroclaw (Polònia) - Hannover (Alemanya)

Motherwell (Escòcia) - Llevant

Legia (Polònia) - Rosenboorg (Noruega)

Hapoel Tel Aviv (Israel) - Dudelange (Luxemburg)

Feyenoord (Holanda) - Sparta Praga (Rep.Txeca)

Estrella Roja (Sèrbia) - Girondins de Bordeus (França)

Horsens (Dinamarca)  - Sporting Club (Portugal)

Steaua Bucarest (Romania) - FK Ekranas (Lituània)

Slovan Liberec (Rep.Txeca) - Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraïna)

Stuttgart (Alemanya) - Dinamo Moscou (Rússia)

PAOK de Salònica (Grècia) - Rapid Viena (Àustria)

Luzerna (Suïssa) v Genk (Bèlgica)

FK Zeta (Montenegro) - PSV Eindhoven (Holanda)

FC Anzhi Makhachkala (Rússia) - AZ Alkmaar (Holanda)

APOEL FC (Xipre) - Neftçi PFK (Azerbatjan)

Atromitos (Grècia) - Newcastle United (Anglaterra)

Vaslui (Romania) - Inter de Milà (Itàlia)

Hearts (Escòcia) - Liverpool  (Anglaterra)

Marítimo (Portugal) - Dila Gori (Geòrgia)

Debreceni (Hongria) - Bruges (Bèlgica)

Sheriff (Moldàvia) - Olympique de Marsella (França)

Trabzonspor (Turquia) - Videoton FC (Hongria)

Midtjylland (Dinamarca) - Young Boys (Suïssa)

Dinamo Bucarest (Romania) -  Metalist Kharkiv (Ucraïna)

Lokeren (Bèlgica) - Viktoria Plzeň (Rep.Txeca)

Lazio (Itàlia) - Mura 05 (Eslovènia)

AIK (Suècia) -  CSKA Moscou (Rússia)

Bursaspor (Turquia) - FC Twente (Holanda)


Més continguts de

PUBLICITAT
PUBLICITAT
PUBLICITAT